تبلیغات
حرف های یک جوان - 2:استفاده امریكایی ها از كودكان افغان برای كشف مین‌ + عکس

امروز:

2:استفاده امریكایی ها از كودكان افغان برای كشف مین‌ + عکس

» نوع مطلب : سیاسی-اجتماعی ،کلاغ نیوز ،

به نقل از: گرداب

نیروهای امریکایی پس از گذشت یك دهه از اشغال افغانستان، نه تنها هنوز با حملات گاه و بی‌گاه مردم بی گناه را هدف قرار می دهند، بلکه در اقدامی جدید کودکان و نوجوانان افغانی را برای کشف مین ها، خمپاره ها و دیگر ادوات جنگی پر خطر به کار می گیرند و در ازای این کار، به آنها دستمزدی ناچیز می پردازند.
کشف مین

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی منابع افغانی در سال 2010 میلادی، ٧٤٠ کودک بر اثر خشونت های مختلف در افغانستان جان خود را از دست داده اند.

در سال ٢٠١٠ میلادی به‌طور متوسط روزانه دو کودک جان خود را از دست داده اند که این یعنی 30 درصد تلفات سال گذشته در افغانستان مربوط به کودکان بوده است.

در سال ٢٠١٠ میلادی به‌طور متوسط روزانه دو کودک جان خود را از دست داده اند که این یعنی 30 درصد تلفات سال گذشته در افغانستان مربوط به کودکان بوده است

در گزارش سازمان نظارت بر حقوق بشر، برخی از ولایات جنوبی و شرقی به ویژه قندهار و هلمند در جنوب، کنر در شرق و قندوز در شمال افغانستان خطرناک‌ترین مناطق برای کودکان خوانده شده اما در این گزارش آمده است که در دیگر ولایات نیز کودکان قربانی خشونت های مسلحانه شده اند.

سازمان‌های بین المللی همه ساله گزارش‌هایی را در مورد میزان تلفات غیرنظامیان در افغانستان منتشر می کنند و بعد از سال ٢٠٠٥ میلادی، همه این گزارش‌ها نشان می دهد که تلفات غیر نظامیان هر سال نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

در عین حال، زنان و كودكان افغان، بیش از هر چیز در هیاهوی جنگ قدرت در افغانستان و نبردی كه معلوم نیست تا چه وقت ادامه داشته باشد، قربانی می شوند.

پیشاپیش از انتشار برخی تصاویر دلخراش زیر از كاربران محترم عذرخواهی می‌شود.

نوشته شده در : سه شنبه 1390/03/3  توسط : م.ح .    نظرات() .

برچسب ها: حقوق بشر ، امریکا ، کودکان افغان ، کشف مین ،
Share